Heat 1 (söndag 3/1, 15:00)

Björn Hamberg, IK Cyrus vs. Jacob Elmner, JKK 10-2 619-552
Adam Hempel, Vingåkers BK vs. Benny Ahnberg, JBS/Boys 6-6 525-625
Jan Kling, Bogesund BK vs. Sören Carlsson, Team Värnamo 6-6 632-553
Marita Ortstam, GoIF Fram vs. Leszek Graniczka, Huskvarna BK 6-6 710-625
Annika Andersson, GoIF Fram vs. Niclas Haskovec, JKK 5-7 593-604
Anders Fagerberg, JBS/Boys vs. Hasse Gustafsson, Huskvarna BK 6-6 585-514
Maria Lord Johansson, Team Värnamo vs. Roger Andersson, Södra BK 10-2 642-623
Jonas Nilsson, Team Värnamo vs. Thomas Åman, JKK 0-12 588-629
Kevin Almqvist, BK June vs. Elvira Lindell, BK June 4-8 566-604
Filip Lindbjer, BK June vs. Conny Edlund, JBS/Boys 6-6 536-606
Staffan Lindbjer, BK June vs. Lisbeth Uddemar, GoIF Fram 0-12 606-614
Jonatan Nyberg Hörlin, Södra BK vs. Camilla Oskarsson, BK Linnea 0-12 503-587

Heat 1 (söndag 3/1, 16:15)

Fredrik Andersson, JBS/Boys vs. Emil Fredriksson, BK June 2-10 626-632
Mikael Lundqvist, Södra BK vs. Jan Ingvarsson, Team Värnamo 10-2 576-584
Patrik Franzen, BK June vs. Johan Almqvist, JKK 2-10 630-686
Margaretha Carlsson, BK Linnea vs. Andreas Appelberg, Södra BK 2-10 634-592
Daniel Ström, BK June vs. Emil Fransson, Eksjö BK/EBOK 10-2 630-613
Jonathan Kübek, BK June vs. Jonas Johansson, Tingsryd KK 6-6 727-692
Anders Hempel, JBS/Boys vs. Per-Anders Hörlin, Södra BK 8-4 653-611
Robert Palmgren, JBS/Boys vs. Christer Svensson, Vetlanda BC 0-12 644-690
Taylor Thorén, GoIF Fram vs. Peter Svensson, Hammarby IF 0-12 600-691
Tim Wikstrand, JKK vs. Jonathan Lindell, BK June 2-10 607-650
Nils Nettermark, JBK vs. Tomas Andersson, JBS/Boys 8-4 591-592
Lars-Erik Carlsson, BK Pondus vs. Marie Carlbom, Marbodal BS 4-8 618-731

Heat 1 (söndag 3/1, 17:30)

Jan Niskanen, Bogesund BK vs. Anders Rogvall, BK June 2-10 661-657
Per Johansson, Bogesund BK vs. Lars Tegmyr, JKK 6-6 676-607
Keith Lindqvist, JKK vs. Viktor Wiberg, JBK 4-8 611-636
Alexander Martinsson, BK June vs. Michael Söderberg, BK June 12-0 683-wo
Jesper Hilmersson, Södra BK vs. Jerry Nejd, JKK 6-6 647-625
Håkan Jarl, JBK vs. Linus Wiberg, BK June 12-0 645-571
Jonas Berglund, BK June vs. Thomas Aspklint, Södra BK 6-6 604-620
Tuomo Halonen, JBK vs. Bertil Granehäll, IK Cyrus 6-6 569-576
Thomas Ortstam, GoIF Fram vs. Anette Jerneståhl, GoIF Fram 10-2 648-601
Claes Jersenius, BK June vs. Marie Cedstam, Skillingaryd IS 12-0 640-553
Fredrik Nettermark, JBK vs. Kjell-Åke Karlsson, JBK 8-4 574-575
Olle Gannerud, JKK vs. Bengt Lindström, Forsheda BK 6-6 563-543

Heat 2 (måndag 4/1, 18:00)

Björn Hamberg, IK Cyrus vs. Benny Ahnberg, JBS/Boys 0-12 528-606
Jan Kling, Bogesund BK vs. Marita Ortstam, GoIF Fram 2-10 639-646
Niclas Haskovec, JKK vs. Anders Fagerberg, JBS/Boys 0-12 522-624
Maria L Johansson, Team Värnamo vs. Thomas Åman, JKK 6-6 607-646
Elvira Lindell, BK June vs. Conny Edlund, JBS/Boys 2-10 606-618
Lisbeth Uddemar, GoIF Fram vs. Camilla Oskarsson, BK Linnea 10-2 601-560
Emil Fredriksson, BK June vs. Mikael Lundqvist, Södra BK 6-6 654-622
Johan Almqvist, JKK vs. Andreas Appelberg, Södra BK 6-6 693-644
Daniel Ström, BK June vs. Jonathan Kübek, BK June 6-6 720-722

Heat 2 (måndag 4/1, 19:15)

Anders Hempel, JBS/Boys vs. Christer Svensson, Vetlanda BC 10-2 675-655
Peter Svensson, Hammarby IF vs. Jonathan Lindell, BK June 6-6 590-634
Nils Nettermark, JBK vs. Marie Carlbom, Marbodal BS 8-4 629-574
Anders Rogvall, BK June vs. Per Johansson, Bogesund BK 10-2 682-650
Viktor Wiberg, JBK vs. Alexander Martinsson, BK June 0-12 586-641
Jesper Hilmersson, Södra BK vs. Håkan Jarl, JBK 4-8 607-656
Thomas Aspklint, Södra BK vs. Bertil Granehäll, IK Cyrus 4-8 612-604
Thomas Ortstam, GoIF Fram vs. Claes Jersenius, BK June 6-6 720-640
Fredrik Nettermark, JBK vs. Olle Gannerud, JKK 2-10 595-621

Heat 3 (tisdag 5/1, 18:00)

Benny Ahnberg, JBS/Boys vs. Marita Ortstam, GoIF Fram 12-0 645-572
Anders Fagerberg, JBS/Boys vs. Thomas Åman, JKK 0-12 603-710
Conny Edlund, JBS/Boys vs. Lisbeth Uddemar, GoIF Fram 12-0 669-592
Emil Fredriksson, BK June vs. Johan Almqvist, JKK 12-0 657-572
Jonathan Kübek, BK June vs. Anders Hempel, JBS/Boys 10-2 732-645
Jonathan Lindell, BK June vs. Nils Nettermark, JBK 6-6 591-619
Anders Rogvall, BK June vs. Alexander Martinsson, BK June 12-0 725-654
Håkan Jarl, JBK vs. Bertil Granehäll, IK Cyrus 0-12 536-683
Thomas Ortstam, GoIF Fram vs. Olle Gannerud, JKK 12-0 733*-581

* Thomas Ortstam gjorde bästa slagning och kvalificerar sig direkt till finalkarusellen

 


Heat 4 (tisdag 5/1, 19:15)

Jonathan Kübek, BK June vs. Nils Nettermark, JBK 6-6 580-655
Anders Rogvall, BK June vs. Benny Ahnberg, JBS/Boys 4-8 644-680
Thomas Åman, JKK vs. Emil Fredriksson, BK June 10-2 690-666
Bertil Granehäll, IK Cyrus vs. Conny Edlund, JBS/Boys 6-6 621-625

Finalkarusell (tisdag 5/1, 20:30)

Serie 1

1. Benny Ahnberg JBS/Boys 269 p
2. Tomas Åman JKK 214 p
3. Conny Edlund JBS/Boys 212 p
4. Nils Nettermark JBK 192 p
5. Thomas Ortstam GoIF Fram 184 p

Serie 2

1. Benny Ahnberg JBS/Boys 259 p
2. Tomas Åman JKK 214 p
3. Nils Nettermark JBK 181 p
4. Conny Edlund JBS/Boys 175 p

Serie 3

1. Tomas Åman JKK 232 p
2. Nils Nettermark JBK 197 p
3. Benny Ahnberg JBS/Boys 182 p

Serie 4

1. Nils Nettermark JBK 277 p
2. Tomas Åman JKK 207 p

Grattis Nils Nettermark, segrare av JP-Fighten 2015-2016