Här visas gruppsegrare och bästa tvåor från varje kvalgrupp (matchpoäng + snitt) samt de spelare som tagit sig vidare från desperado squad.

Kvalgrupp A (tis 2 jan)

Grupp 1 Thomas Aspklint, Södra BK 5 p (208)
Grupp 2 Sune Johansson, IK Cyrus 6 p (212)
Grupp 3 Mats Wellermark, Team Värnamo BC 4 p (195)
Grupp 4 Leszek Graniczka, Huskvarna BK 4 p (209)
Grupp 5 Moa Jakobsson, BK June 6 p (214)
Grupp 6 Niclas Ihreborn, Skillingaryd IS 6 p (211)
Grupp 7 Staffan Lindbjer, BK June 6 p (219)
Grupp 8 Martin Helgegren, BK June 6 p (228)
Grupp 9 Johan Almqvist, BK June 6 p (230)
Grupp 10 Anders Rogvall, BK June 6 p (223) 
Bästa tvåor   Olle Assarsson, Huskvarna BK Grupp 4 4 p (211)
    Peter Svensson, Hammarby IF Grupp 2  3 p (217) 
    Thomas Andersson, JBS/Boys Grupp 9  3 p (216) 
    Peter Cedenloth, Södra BK Grupp 6 3 p (209) 
    Jesper Hilmersson, Södra BK Grupp 7  3 p (206) 
    Magnus Nilsson, JBS/Boys Grupp 3  3 p (201)
    Olle Gannerud, JKK Grupp 8 3 p (198) 

Kvalgrupp B (ons 3 jan)

Grupp 11 Christer Undfors, Pondus 5 p (223) 
Grupp 12 Annika Andersson, GoIF Fram 3 p (226) 
Grupp 13 Tomas Thure, JKK 5 p (207) 
Grupp 14 Tuomo Halonen, JBK 6 p (216) 
Grupp 15 Victor Nyberg Hörlin, Södra BK 5 p (217) 
Grupp 16 Lisbeth Uddemar, GoIF Fram 3 p (199) 
Grupp 17 Magnus Weiner, JBS/Boys 6 p (230) 
Grupp 18 Torbjörn Jansson, HBK 3 p (213) 
Grupp 19 Kenth Burenby, Rubinen 4 p (210) 
Grupp 20 Lennart Wiberg, JBK 5 p (203)
Bästa tvåor   Fredrik Nyberg, Södra BK Grupp 15  4 p (201) 
    Urban Josefsson, HBK Grupp 12  3 p (218) 
    Bengt Lindström, Forsheda Grupp 17  3 p (216) 
    Andreas Johansson, Värnamo BC Grupp 14  3 p (213) 
    L-G Johansson, JBS/Boys Grupp 18 3 p (208)
    Tim Wikstrand, JKK Grupp 16 3 p (198)
    Bo Thisell, HBK Grupp 19 3 p (187)

Kvalgrupp C (tors 4 jan)

Grupp 21 Makis Manthos, Marbodal 5 p (211) 
Grupp 22 Viktor Wiberg, JBK  3 p (207)
Grupp 23 Per Tisell, HBK 3 p (227) 
Grupp 24 Tomas Qvist, JKK 3 p (209) 
Grupp 25 Per-Anders Hörlin, Södra BK 6 p (225) 
Grupp 26 Nils Nettermark, JBK 6 p (225) 
Grupp 27 Margaretha Skoglund, GoIF Fram 5 p (206) 
Grupp 28 Erik Tellbom, Södra BK 4 p (195) 
Grupp 29 Filip Lindbjer, BK June 6 p (247) 
Grupp 30 Robert Palmgren, JBS/Boys 5 p (216)
Bästa tvåor   Christer Sandberg, Södra BK Grupp 21  4 p (212)
    Johan Ahlqvist, IK Cyrus Grupp 27  4 p (210)
    Anders Hempel, JBS/Boys Grupp 23  3 p (217)
    Fredrik Andersson, JBS/Boys Grupp 28 3 p (213)
    Andreas Schneider, Skillingaryd IS Grupp 29 3 p (212)
    Martin Koldemar, Bogesund Grupp 30 3 p (211)
    Loellee Juul, Skillingaryd IS Grupp 25 3 p (210)

Kvalgrupp D (lör 6 jan)

Grupp 31 Tony Warolin, JKK 5 p (221)
Grupp 32 Gudrun Berg, GoIF Fram 3 p (216)
Grupp 33 Jon Petersson, BK June 6 p (216)
Grupp 34 Jonas Berglund, Södra BK 6 p (233)
Grupp 35 Christina Lydén, GoIF Fram 6 p (220)
Grupp 36 Freddy Burenby. Rubinen 5 p (220)
Grupp 37 Claes Lindell, Södra BK 5 p (210)
Grupp 38 Emil Fransson, Eksjö BK/EBOK 6 p (238)
Grupp 39 Tony Johansson, JKK 4 p (207)
Grupp 40 Claes Jersenius, BK June 4 p (216)
Bästa tvåor   Andreas Appelberg, Södra BK Grupp 40  4 p (211)
    Staffan Svensson, JBS/Boys Grupp 31 4 p (193)
    Patrik Franzén, BK June Grupp 36 3 p (227)
    Marcus Nilsson, JBK Grupp 37 3 p (223)
    Jan Ingvarsson, Team Värnamo Grupp 32  3 p (214)
    Marita Nyman, Skillingaryd IS Grupp 39 3 p (209)
    Anette Jerneståhl, GoIF Fram Grupp 33 3 p (206)

Desperado squad

1 Jonathan Lindell, BK June 257 
2 Anders Lydén, JBK 251
3 Mikael Lundqvist, Södra BK 233
4 Magnus Persson, Södra BK 225