Söndag 7 januari

Heat 1 – 10:00

Thomas Qvist, JKK vs. Peter Cedenloth, Södra BK 4-8 635-721
Niklas Ihreborn, SIS vs.  Staffan Lindbjer, BK June 8-4 622-582
Andreas Johansson, Värnamo vs.  Bengt Lindström, Forsheda 0-12 571-709
Victor Nyberg Hörlin, Södra BK vs.  Annika Andersson, GoIF Fram 6-6 622-629
Marcus Nilsson, JBK vs.  Tim Wikstrand, JKK 0-12 601-694
Freddy Burenby, Rubinen vs.  Thomas Andersson, JBS/Boys 0-12 637-800
L-G Johansson, JBS/Boys vs.  Olle Gannerud, JKK 2-10 647-682
Mats Wellermark, Värnamo vs.  Magnus Weiner, JBS/Boys 12-0 767-650
Magnus Persson, Södra BK vs.  Tuomo Halonen, JBK 6-6 545-620
Per Tisell, HBK vs.  Olle Assarsson, HBK 12-0 730-554
Leszek Graniczka, HBK vs.  Emil Fransson, Eksjö BK/EBOK 4-8 584-609
Johan Ahlqvist, IK Cyrus vs.  Kent Burenby, Rubinen 8-4 624-617

Heat 1 – 11:15

Christer Sandberg, Södra BK vs. Jesper Hilmersson, Södra BK 2-10 597-605
Jonathan Lindell, BK June vs. Andreas Appelberg, Södra BK 4-8 590-621
Jan Ingvarsson, Team Värnamo vs.  Patrik Franzén, BK June 8-4 618-639 
Christina Lydén, GoIF Fram vs.  Urban Josefsson, HBK 12-0 574-564 
Claes Jersenius, BK June vs.  Bosse Thisell, HBK 6-6 617-613 
Makis Manthos, Marbodal vs.  Lennart Wiberg, JBK 12-0 723-528
Magnus Nilsson, JBS/Boys  vs.  Moa Jakobsson, BK June 0-12 wo-642 
Erik Tellbom, Södra BK vs.  Tomas Thure, JKK 4-8 619-704
Robert Palmgren, JBS/Boys vs.  Johan Almqvist, BK June 8-4 683-712
Anders Hempel, JBS/Boys vs.  Filip Lindbjer, BK June 6-6 648-615
Mikael Lundqvist, Södra BK vs.  Martin Koldemar, Bogesund 12-0 742-wo 
Margaretha Skoglund, GoIF Fram vs.  Nils Nettermark, JBK 4-8 581-631

Heat 1 – 12:30

Anette Jerneståhl, GoIF Fram vs. Jon Petersson, BK June  4-8 576-636
Torbjörn Jansson, HBK vs. Staffan Svensson, JBS/Boys 0-12 551-664
Viktor Wiberg, JBK vs.  Claes Lindell, Södra BK 6-6 597-617
Jonas Berglund, Södra BK vs.  Sune Johansson, IK Cyrus 10-2 650-604
Andreas Schneider, SIS vs.  Anders Lydén, JBK 12-0 658-580
Lisbeth Uddemar, GoIF Fram vs.  Tony Warolin, JKK 4-8 611-671
Marita Nyman, SIS vs.  Loellee Juul, SIS 2-10 574-630
Martin Helgegren, BK June  vs.  Gudrun Berg, GoIF Fram 12-0 746-562
Peter Svensson, Hammarby IF vs.  Fredrik Andersson, JBS/Boys 6-6 605-660 
Thomas Aspklint, Södra BK vs.  Fredrik Nyberg, Södra BK 4-8 640-669
Anders Rogvall, BK June vs.  Christer Undfors, Pondus 6-6 628-642
Per-Anders Hörlin, Södra BK vs.  Tony Johansson, JKK 12-0 708-618

Heat 2 – 14:00

Peter Cedenloth, Södra BK vs. Niklas Ihreborn, SIS 6-6 536-599
Bengt Lindström, Forsheda vs.  Annika Andersson, GoIF Fram 8-4 641-613 
Tim Wikstrand, JKK vs.  Thomas Andersson, JBS/Boys 2-10 656-774
Olle Gannerud, JKK vs.  Mats Wellermark, Team Värnamo 12-0 652-572
Tuomo Halonen, JBK vs.  Per Tisell, HBK 12-0 659-608
Emil Fransson, Eksjö BK/EBOK vs.  Johan Ahlqvist, IK Cyrus 4-8 618-701
Jesper Hilmersson, Södra BK vs.  Andreas Appelberg, Södra BK 0-12 502-688
Jan Ingvarsson, Team Värnamo vs.  Christina Lydén, GoIF Fram 8-4 668-630 
Claes Jersenius, BK June vs.  Makis Manthos, Marbodal  0-12 653-705

Heat 2 – 15:15

Moa Jakobsson, BK June vs. Tomas Thure, JKK 6-6 626-653
Robert Palmgren, JBS/Boys vs. Anders Hempel, JBS/Boys 12-0 726-648 
Mikael Lundqvist, Södra BK vs.  Nils Nettermark, JBK 10-2 727-553
Jon Pettersson, BK June vs.  Staffan Svensson, JBS/Boys 12-0 637-616
Claes Lindell, Södra BK vs.  Jonas Berglund, BK June 0-12 616-660
Andreas Schneider, SIS vs.  Tony Warolin, JKK 10-2 639-649
Loella Juul, SIS vs.  Martin Helgegren, BK June 0-12 597-643 
Fredrik Andersson, JBS/Boys vs.  Fredrik Nyberg, Södra BK 8-4 575-609
Christer Undfors, Pondus vs.  Per-Anders Hörlin, Södra BK 2-10 606-616

Heat 3 – 16:30

Niklas Ihreborn, SIS vs. Bengt Lindström, Forsheda 4-8 648-649
Thomas Andersson, JBS/Boys vs. Olle Gannerud, JKK 6-6 623-602
Tuomo Halonen, JBK vs.  Johan Ahlqvist, IK Cyrus 2-10 678-600
Andreas Appelberg, Södra BK vs.  Jan Ingvarsson, Team Värnamo 0-12 621-730*
Makis Manthos, Marbodal vs.  Tomas Thure, JKK 0-12 654-716
Robert Palmgren, JBS/Boys vs.  Mikael Lundqvist, Södra BK 6-6 630-577
Jon Petersson, BK June vs.  Jonas Berglund, Södra BK 2-10 557-635
Andreas Schneider, SIS vs.  Martin Helgegren, BK June 10-2 641-611
Fredrik Andersson, JBS/Boys vs.  Per-Anders Hörlin, Södra BK 6-6 588-643

*Spelare med högst slagning i heat 3 går direkt till finalkarusell och står därmed över heat 4


Heat 4 – 17:45

Bengt Lindström, Forsheda vs. Thomas Andersson, JBS/Boys 6-6 658-618
Johan Ahlqvist, IK Cyrus vs. Tomas Thure, JKK 12-0 754-646
Robert Palmgren, JBS/Boys vs.  Jonas Berglund, Södra BK 2-10 611-622
Andreas Schneider, SIS vs.  Per-Anders Hörlin, Södra BK 12-0 653-605

Finalkarusell – 19:00

    Serie 1 Serie 2 Serie 3 Serie 4 Shoot-out
1. Jonas Berglund, Södra BK 249 246 263  222 X, X
2. Jan Ingvarsson, Team, Värnamo 194 222 242 222  X, 9
3. Johan Ahlqvist, IK Cyrus 210  192 157  
4. Andreas Schneider, Skillingaryd IS 288 188  
5. Bengt Lindström, Forsheda  175  

Stort grattis till Jonas Berglund, Södra BK – Vinnaren av JP-Fighten 2017-2018