Lottningen sker torsdagen den 28 december kl. 14:00 i Bowling City, därefter presenteras grupperna på sidan.


Kvalgrupp A (tis 2 jan från 17:30)

Grupp 1 Jonatan N. Hörlin, Södra BK Lars-Erik Carlsson, Pondus Thomas Apklint, Södra BK
Grupp 2 Peter Svensson, Hammarby IF Louis Lavallee, Bogesund BK  Sune Johansson, IK Cyrus
Grupp 3 Magnus Nilsson, JBS/Boys  Peter Salminen, Södra BK Mats Wellermark, Värnamo
Grupp 4 Olle Assarsson, HBK Ann-Sofie Falkeling, Fram  Leszek Graniczka, HBK
Grupp 5 Moa Jakobsson, BK June Romano Rumin, JBK Jan Niskanen, Bogesund BK
Grupp 6 Niclas Ihreborn, SIS Peter Cedenloth, Södra BK Tomas Åhman, JKK 
Grupp 7 Staffan Lindbjer, BK June Jesper Hilmersson, Södra BK Samuel Emtlind, Södra BK 
Grupp 8 Martin Helgegren, BK June Alexander Lund, Eksjö  Olle Gannerud, JKK 
Grupp 9 Thomas Ortstam, GoIF Fram  Johan Almqvist, BK June  Tomas Andersson, JBS/Boys 
Grupp 10 Gunnar Bäckström, HBK Jonathan Lindell, BK June  Anders Rogvall, BK June

Kvalgrupp B (ons 3 jan från 17:30)

Grupp 11 Christer Undfors, Pondus Tony Rudhager, IK Cyrus Tommy Wadenrud, HBK
Grupp 12 Johan Thedeby, Nässjö BS  Wivi-Ann Åhman, GoIF Fram Jan Kling, Bogesund BK
    Reserv: Urban Josefsson, HBK Reserv: Annika Anderss, Fram
Grupp 13 Sören Carlsson, Värnamo  Sten Jakobsson, BK June Tomas Thure, JKK 
Grupp 14 Andreas Johansson, Värnamo  Kent Karlsson, IK Cyrus Tuomo Halonen, JBK 
Grupp 15 Victor N. Hörlin, Södra BK Alexandra Bärlund K, Fram Fredrik Nyberg, Södra BK 
Grupp 16 Lisbeth Uddemar, GoIF Fram Fredrik Nettermark, JBK Tim Wikstrand, JKK
Grupp 17 Bengt Lindström, Forsheda Christer Lorentsson, JBS/Boys Magnus Weiner, JBS/Boys 
Grupp 18 L-G Johansson, JBS/Boys Torbjörn Jansson, HBK Anders Johansson, IK Cyrus
Grupp 19 Magnus Persson, Södra BK Bo Thisell, HBK Kenth Burenby, Rubinen 
Grupp 20 Sylvia Johansson, GoIF Fram  Wasilis Rilund, IK Cyrus Lennart Wiberg, JBK

Kvalgrupp C (tors 4 jan från 17:30)

Grupp 21 Makis Manthos, Marbodal Patrik Åstrand, JBK Christer Sandberg, Södra BK
Grupp 22 Anders Lydén, JBK Johan Gannerud, SIS  Viktor Wiberg, JBK 
Grupp 23 Kenny Holgersson, Marbodal Per Tisell, HBK  Anders Hempel, JBS/Boys
Grupp 24 Tomas Qvist, JKK  Mats Malmsjö, Södra BK  Torbjörn Johansson, HBK
Grupp 25 Per-Anders Hörlin, Södra BK  Jan Engqvist, JBS/Boys  Loelle Juul, SIS
Grupp 26 Mikael Lundqvist, Södra BK  Birgitta Edlund, GoIF Fram  Nils Nettermark, JBK 
Grupp 27 Margaretha Skoglund, Fram  Johan Ahlqvist, IK Cyrus Alva Juul, SIS 
Grupp 28 Erik Tellbom, Södra BK Magnus Andersson, SIS Fredrik Andersson, JBS/Boys 
Grupp 29 Kevin Almqvist, BK June  Andreas Schneider, SIS  Filip Lindbjer, BK June 
Grupp 30 Robert Palmgren, JBS/Boys  Melwin Nielsen, BK June  Martin Koldemar, Bogesund 

Kvalgrupp D (lör 6 jan från 10:00)

Grupp 31 Tony Warolin, JKK Staffan Svensson, JBS/Boys Saga Gannerud, SIS
Grupp 32 Jan Ingvarsson, Värnamo  Jonas Nettermark, JBK  Gudrun Berg, GoIF Fram 
Grupp 33 Jon Petersson, BK June  Katarina Nielsen, BK June  Anette Jerneståhl, GoIF Fram 
Grupp 34 Elvira Lindell, SBC  Emil Fredriksson, BK June  Jonas Berglund, Södra BK
Grupp 35 Christina Lydén, GoIF Fram  David Pettersson, HBK Daniel Fransson, Värnamo
Grupp 36 Freddy Burenby, Rubinen  Ove Roos, GoIF Fram  Patrik Franzén, BK June 
Grupp 37 Marcus Nilsson, JBK  Anita Gannerud, SIS  Claes Lindell, Södra BK 
Grupp 38 Emil Fransson, Eksjö  Nicklas Kyhlberg, JBK  Bjarne Goude, JBK 
Grupp 39 Hasse Gustafsson, HBK  Tony Johansson, JKK  Marita Nyman, SIS 
Grupp 40 Claes Jersenius, BK June  Håkan Jarl, JBK  Andreas Appelberg, Södra BK